Neki su trčali do tamo
Kraljevo: Studenti organizovali skup "Sve se vidi na Vidovdan"

U Kraljevu se danas, na više lokacija, održava skup pod nazivom "Sve se vidi na Vidovdan" koji organizuju studenti u blokadi.
Oglas
Glavni program počinje u 18 sati na Trgu srpskih ratnika, a prateći programi su u toku.
Dok je dio studenata i građana i ovaj put pješačio do Kraljeva, jedna grupa prijatelja odlučila je da za njih trči.
Tatjana kaže da su danas trčali od Čačka do manastira Žiča.
"Trčali smo 42 km i 195 metara, to je bila neka vrsta našeg vidovdanskog podviga, jer je bilo pakleno. Krenuli smo u 08:30 i jednostavno nije bilo mjesta uopšte za bilo koju vrstu svježine, koja je inače neophodna trkačima, ali nema veze. Stajali smo na pet kilometara da se okrijepimo, pomagali su nam naši drugari trkači, koji su nas pratili kolima. Mijenjali su se ljudi, nisu svi trčali svih 42 kilometra - ali pojedini jesu", rekla je ona.
Bilo je teško, opisuje - ali i fantastično, solidarno i energično.
Upitana kakva sada, kada je na cilju, ima očekivanja od današnjeg skupa i studenata, ona odgovara - hajde neka studenti sada malo očekuju od nas.
"Potpuno je izlišno imati bilo kakva očekivanja od njih. Hajmo mi malo, neka oni slobodno očekuju od nas. Mi smo tu da ih apsolutno podržimo", poručila je kroz osmijeh.
Njen prijatelj dodaje: "Ako oni imaju hrabrosti da vode, mi moramo imati snage da ih podržimo."
Studenti su rekli da su nikad odlučniji i spremniji.
Tatjana se nadovezuje:
"Trčali smo danas 42 km na 40° - pokazali smo to. Kad god pozovu, tu smo", navela je ona.
Više pratite na N1 Srbija OVDJE.
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas